PUBG lite hata cozum

PUBG Lite Hata Çözümleri

Global Shader ya da Cooked Content Hatası , “DX11 feature level 10.0 is required to run the engine” Hatası , Fatal Error (Assertion Failed) Hatası , NVIDIA Geforce Problemi , Launcher.exe – Bad Image Hatası , SwapChain ->SetFullscreenState(false,Null) failed. Hatası , Bölgeniz için uygun değildir / Not available in your region Hatası , Error – 620002 Hatası , Error – Session Has Expired Hatası , CRASH HAS BEEN DETECTED (Oyunun Çökmesi Hatası) , Failed To Initializing (Başlatılamadı Hatası) , Unauthorized Program (İzinsiz Program Hatası) , Yasaklamalar , Yetkisiz Cihaz

PUBG Lite Hata Çözümleri

Global Shader ya da Cooked Content Hatası

PUBG LITE çalışmak için DirectX 11’e ihtiyaç duyar ve eğer aşağıdaki gibi bir hata alıyorsanız, lütfen DirectX’i güncellediğinizden emin olun.


DX11 feature level 10.0 is required to run the engine” Hatası

Eğer aşağıdaki hatayı alıyorsanız, ekran/grafik kartınız Directx11’i desteklemiyordur. Bu yüzden oyuna giriş yapamıyor olacaksınız. Directx11’i destekleyen sistemler burada listelenmiştir. Eğer bu listede sisteminiz yoksa maalesef bilgisayarınız oyunu desteklemiyor.


Fatal Error (Assertion Failed) Hatası

Eğer aşağıdaki gibi bir hata mesajı alıyorsanızekran kartınız büyük bir ihtimalle çok ısınmış ya da fanı tozlanmış olabilir. Bu sorunları gidermenize rağmen problem devam ediyorsaekran kartı sürücüsünü kaldırmanızı ve yeniden yüklemenizi tavsiye ederiz.


NVIDIA Geforce Problemi

Aşağıdaki hata mesajınıeğer ekran kartı sürücünüz güncel değilse alıyor olabilirsiniz. Nvidia ekran kartları için sürücü yükleme adımlarını aşağıda görebilirsiniz.


Launcher.exe – Bad Image Hatası

Aşağıdaki ekran görüntüsünde göreceğiniz bir hata mesajı aldığınızda, Microsoft Visual C++’nin doğru yüklenmediğini söyleyebilirizNasıl yükleyeceğiniz konusunda aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.


SwapChain ->SetFullscreenState(false,Null) failed. Hatası

Aşağıdaki hata mesajı ile karşılaşıyorsanız, DirectX sürücünüz güncel olmayabilir ya da ekran kartı sürücünüz güncel olmayabilir. Tavsiyemizbilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonraekran kartı sürücünüzü güncellemek olacaktırSorunun devamı halindepencere moduna geçmeyi deneyebilirsiniz –> Sistem Ayarları > Görüntü Ayarları > Görüntü Modu > Pencere


Bölgeniz için uygun değildir / Not available in your region Hatası

PUBG LITE, şu an için yalnızca belirli ülkeler için oynanabilir durumdadır. Eğer bu bölgeler/ülkeler dışında bir yerden oyuna bağlanmak istiyorsanız, aşağıdaki gibi bir hata mesajı alıyor olabilirsiniz. Bu sorunu gidermek için lütfen, doğru Saat ve Zaman diliminde olduğunuzu ve VPN gibi 3. parti programların açık olmadığını kontrol edin ve yeniden deneyin.


Error – 620002 Hatası

Aşağıdaki hata ile karşılaşan oyuncular, oyunun kurulu olduğu klasörü silip, oyunu bilgisayarından tamamen kaldırıp, websitemizden oyunu tekrar indirmesi gerekmektedir.


Error – Session Has Expired Hatası

Aşağıdakine benzer “Session Has Expired” ya da “Zaman Aşımına Uğrama Hatası” ile karşılaşan oyuncuların 30 dakika boyunca istemcide (launcher) hiç bir aksiyon almadan beklemesi ve istemciyi yeniden başlatması gerekmektedir.


PUBG Lite Hata: Anti-Hile Error Mesajları ve Nedenleri

CRASH HAS BEEN DETECTED (Oyunun Çökmesi Hatası)

Bazı oyuncularımzın, “CRASH HAS BEEN DETECTED” hatası ile karşılaştıklarını gördük. Bu hatayı alan oyuncularımızın, bilgisayarlarında zararlı yazılım (virus, hile, vs) ya da otomatik mouse hareketleri (makro) için yazılımları olmadığından emin olmasını tavsiye ediyoruz.

En son güncellemeyle, hata uyarıları, oyuncuların sorunu tam olarak bilmelerini sağlayacak ,sorunları açıkça tanımlayacaktır. Hepinize daha iyi bir oyun deneyimi sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.


Failed To Initializing (Başlatılamadı Hatası)

Aşağıda gördüğünüz hata mesajının nedeni oyunun anti-cheat çözümünü başlatamamasıdır. Çözümlerinden biri bilgisayarınızı ya da Launcher’ı (istemciyi) yeniden başlatmanız olacaktır. Ayrıca, ağınıza müdahele eden programlar varsa, bu tarz programların da devre dışı olduğundan emin olunuz.


Unauthorized Program (İzinsiz Program Hatası)

Eğer “Your client will now close due to the detection of an unauthorized device” mesajını alıyorsanız, diğer oyunculara karşı haksız avantaj sağlayabilecek programlar, donanımlar tespit edilmiştir. Lütfen mouse makroları gibi yazılımlar ya da bunları destekleyen donanımlar kullanmadığınızdan emin olunuz.


Yasaklamalar

Hesap Yasağı: Eğer “You have been banned!”  mesajını alıyorsanız, hesabınız oyundan uzaklaştırılmıştır/banlanmıştır.

  • Geçici Yasak: Süreli uzaklaştırmadır.
  • Kalıcı Yasak: 100 yıl uzaklaştırmadır.

Donanım Yasağı: Donanım kimliğiniz yasaklandığında aşağıdaki hata mesajını, “Artık bu cihazda oynayamazsınız” hatası alırsınız.


Yetkisiz Cihaz

“Yetkisiz bir cihazın tespiti nedeniyle oyununuz şimdi kapanacaktır.” Adil olmayan bir avantaj elde etmek için kullanılan fare makroları ve aygıtları kesinlikle yasaktır.

One thought to “PUBG Lite Hata Çözümleri”

  1. Bende diretx 11 hatası çıkıyor abi. Ama benim aklımda bi şüphe var. Benim bilgisayarda intel ekran kartı modeli 1300, ama internette min gereksinim bölümünde 1400 yazıyor. Bende çalışmaz mı abi bu oyun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir