karın ağrısı nasıl geçer

Karın ağrısına ne iyi gelir ? regli mide

regli ağrısına ne iyi gelir , mide yanmasına ne iyi gelir, Karın ağrısı nasıl geçer ? , karın ağrısı neden olur ? , karın ağrısı geçirme yöntemi , karın ağrısı

Karın ağrısına sebep olan bir çok etken bulunuyor. Bunların başında regli sancıları ve mide hastalıkları geliyor. Bunların yanı sıra psikolojik ve yanlış beslenmeler mide ağrılarına sebep oluyor.

Peki neler yapmalıyız ? İlaç çözüm olacak mı ?

Regli ağrılarınız var ise doktorunuzun tavsiye ettiği ağrı kesici ilaçlarınızı kullanmalısınız. Eğer ağrı kesici ilaçlarınız bitti ise size muhteşem bir yöntem sunacağım. Sıcak su torbası. Eğer evinizde sıcak su torbası yok ise  yumuşatıcı şişesi veya 1.5 lt kalın plastik  şişe var ise içerisine kaynamış suyu ekleyin ve plastiğin dışına 3-4 tane çorap geçirin (cildinizi yakmayacak şekilde). Yatağınızda yan dönerek uyku pozisyonuna geçin ve çoraplarla sarılı olan içi kaynar su dolu olan plastiği karnınıza dayayın. Emin olun kısa sürede rahatlayacaksınız.

Mide rahatsızlığınız  var ise doktorunuza görünmelisiniz. Mide hastalığınız var ise bunu geciktirmeyiniz. Eğer geçmişte mide rahatsızlığınız yok ,  yediğiniz bir besinden dolayı midenizde ağrılar ve yanmalar oluyor ise bunun en iyi çözümü Bal + hafif sıcak su veya Pekmez + hafif sıcak su’dur. 1 yemek karışığı pekmez veya balı 1 su bardağının içerisin ekleyin üzerine hafif sıcak su ekleyin. Karışımı tek seferde için. Kısa sürede kendiniz iyi hissedeceksiniz. Mide rahatsızlığınız hala devam ediyorsa hastaneye gitmenizi öneririm.

Psikolojik açıdan  mide rahatsızlıkları ve karın ağrıları da görülmektedir. Sürekli olarak bu ağrıları yaşıyorsanız hastaneye gitmenizde fayda var. Çünkü karın bölgesinde bulunan bağırsaklar beyin gibi çalışmaktadır. Stres , sinir ve negatif duygular bağırsaklarınızı olumsuz etkileyebiliyor.

Yalın ayak ile soğuk zeminde dolaşmak ve uzun süre soğuk zeminde ayak temasında bulunmakta bağırsaklarınızın olumsuz çalışmasına sebep olacaktır.

İlaç kullanımı doktorlarınızın size tavsiyede bulunduğu şekilde tüketilmelidir aksi taktirde komşudan eş-dostan alınan ilaçlar ile çözüme ulaşamayabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir