Netflixin-en-iyi-diziler-listesi

En iyi Netflix Dizileri Top 10

Netlix Dizi Önerisi , Netflix en iyi diziler , Netflix en çok izlenen diziler , netflix dizi önerisi , Netflix top 10 dizi , En çok izlenen Netflix Dizileri Top 10 , Netflix’te En İyi 10 Orijinal TV Dizisi

Big Mouth, Nick Kroll, Andrew Goldberg, Mark Levin ve Jennifer Flackett tarafından oluşturulan, Kroll ve Goldberg’in banliyö New York’taki yetiştiriciliğine sahip gençlerin Kroll’un kurgusal gençliğini dile getirdiği Amerikan animasyonlu bir sitcom.

2- Bojack Horseman

BoJack Horseman, Raphael Bob-Waksberg tarafından oluşturulan bir Amerikan yetişkin animasyonu web televizyon dizisidir. Will Arnett, Amy Sedaris, Alison Brie, Paul F. Tompkins ve Aaron Paul yer almaktadır.

3- The Crown

The Crown, Peter Morgan tarafından hazırlanan, Left Bank Pictures ve Netflix için Sony Pictures Television tarafından üretilen, tarihi bir televizyon dizisidir. Dizi, Kraliçe II. Elizabeth’in saltanat dönemini anlatan bir biyografi hikâyesidir.

4- Dear White People

Dear White People, Netflix tarafından çekilen, Ivy League’de yer alan bir kurumdaki birkaç siyah üniversite öğrencisini takip eden ve modern Amerikan ırk ilişkilerini çevreleyen konulara değinen bir Amerikan komedi-dram televizyon dizisidir. Dizi aynı isimli 2014 filmine dayanmaktadır.

GLOW, Netflix için Liz Flahive ve Carly Mensch tarafından oluşturulan bir Amerikan komedi-drama web televizyon dizisidir. Dizi, 1980’lerde sendikal kadın profesyonel güreş pisti David McLane tarafından kurulan Muhteşem Bayanlar Güreş’in karakterlerinin ve hilelarının kurgulanması etrafında dönüyor.


6- Master of None

Stranger Things, ABD yapımı bilimkurgu-korku türündeki internet dizisi. Duffer Kardeşler tarafından yönetmenliği, senaristliği ve yönetici yapımcılığı üstlenilen dizi aynı zamanda Shawn Levy ve Dan Cohen tarafından üretilmiştir.


8- One Day at a Time

Bir Gün Bir Gün, Norman Lear’ın 1975-1984 aynı adı taşıyan sitcom’u temel alan bir Amerikan komedi dizisidir. Lear’ın şirketi Act III Productions, orijinal diziyi bir İspanyol ailesiyle yeniden canlandırma fikriyle Sony’ye yaklaştı.


9- Unbelievable

Unbelievable, Susannah Grant, Ayelet Waldman ve Michael Chabon tarafından yaratılan, başrollerinde Toni Collette, Merritt Wever, ve Kaitlyn Dever’ın olduğu Amerikan mini dizisi. Dizi 13 Eylül 2019 tarihinde Netflix de yayınlanmaya başladı.


10- Unbreakable Kimmy Schmidt

Unbreakable Kimmy Schmidt; Tina Fey ve Robert Carlock tarafından yaratılmış bir Amerikan sitcom dizisidir. 2015 yılının Mart ayından beri Netflix’te yayınlanan diziye ismini veren baş karakter olan Kimmy’i Ellie Kemper’ın canlandırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir