android telefon hızlandırma

Android Telefon Hızlandırma Isınma Sorunu Çözüldü %100

Android telefonum yavaş ne yapmalıyım ,android telefonum ısınıyor çözüm , samsung telefon hızlandırma , LG telefon hızlandırma , HTC telefon hızlandırma , xiaomi telefon hızlandırma , Huwai telefon hızlandırma

Telefonum takılıyor ve durduk yere ısınıyor. ne yapmalıyım?

Andorid telefonların bir çoğu belirli süreden sonra takılmaya ısınmaya yavaşlamaya ekranda donmalar başlıyor. Bu her model için geçerli olmasa da genellikle kullanıcının telefonu yanlış şekilde kullanmasından kaynaklanıyor. Telefonlar satılırken albenisi yani almalıyım duygusu oluşturmak için telefona ait farklı fonksiyonları inavasyonları satış esnasında göz önünde tutuyorlar. Örneğin hareketli arkaplan olan bir samsung telefon satış esnasında çekici geliyor ancak aslında o haliyle yani sıfır haliyle çekici geliyor . Telefonu aldıktan sonra telefona oyunlar uygulamalar fotoğraflar videolar  yüklendikçe  aslında o albenisi olan hareketli arkaplan resminin telefonu kastığını gözlemlemeye başlayacaksınız. Ben teknolojik cihazlarda hızın insanı daha mutlu ettiğini düşünen birisiyim. Şaşalı cafcaflı tarafları elbette çekici geliyor ama bir süre sonra asıl önemli olanın hız olduğunu insanlar idrak ediyor. Telefon ne kadar yavaş olursa bireydeki sinir stres de aslında bir o kadar artıyor. Mesajlaşırken , oyun oynarken ,Web tarayıcıda bir konu araştırırken vb. durumlarda insanlar ekrana odaklanıyor ve bu esnada telefonun takılması fazlası ile sinir bozuyor. Bu konu hakkında siz değerli android kullanıcılarına çok basit maddeler ile telefonunuzu nasıl hızlandıracağınızı anlatacağım.

Android Telefonum ısınıyor ve yavaşladı ne yapmalıyım ?

Telefonunuz ısınıyor ve yavaş ise Tavsiyem : Telefonunuz durduk yere veya interneti açınca çok ısınıyorsa çerezlerden ve  reklamlardan dolayı virüs kapmış olabilir. Endişe etmeyin çözümü kolay anlatacağım.  Telefonu sıfırlayın.

Android Telefonu Nasıl  Sıfırlarım?

  • Öncelikle telefonunuzda bulunan resim video rehber ve önemli dosyaları başka bir alana taşıyın ( usb , bilgisayar veya cloud hesaplara).
  • Sim kartınızı ve SD kartınızı çıkarın.
  • Telefondan Ayarlar kısmına girin burada Telefon Hakkında  bölümü olacak. Buradaki Telefonu Fabrika Ayarlarına Sıfırla ‘ya dokunuyoruz. Çıkan uyarılara tamam diyoruz.
  • Telefonunuz fabrika ayarlarına dönüyor ve bütün telefonda bulunan veriler siliniyor.
  • Telefonu yeni almış gibi tekrar telefon için gerekli bilgileri giriyoruz.

 

Buradan sonrasını aşağıdaki hızlandırma ayarları ile devam ediyoruz.

 

Andorid Telefonları Hızlandırmak ve Isınmasını engellemek için ayarlar:

Öncelikle Geliştirici seçenekleri aktif hale getirin.
Bunun için Telefon Ayarlarına girin Telefon Hakkında bölümüne girin  Yazılım Bilgileri bölümüne girin ve Yapım Numarası kısmına 5 kere art arda dokunun.

Animasyonlu Ekran geçişlerini kapatın
Pencere Animasyonunu ve Geçiş Animasyonu kapatın veya ölçeğini  en düşük 0,5x Animasyon geçişi ayarında kullanın. Ayalarlar kısmından “Animasyon” diye aratarak yapabilirsiz.

Birden fazla parmak izi oluşturmayın.
Sadece 1 tane parmak izi oluşturun, birden fazla parmak izi oluşturmak sistem önbelleğini ve işlemciyi yormaktadır.

Arkaplan işlemleirini Sınırlayın
Arkaplan işlemlerini İşlem yok veya Standart hale getirin. Geliştirici Seçenekler bölümünde bulamadıysanız arama bölümüne” Arkaplan işlemleri sınırla” yazıp aratın.

Uygulamalara verilen izinleri kısıtlayın.
Uygulamalar bölümünden uygulama için verilen izinleri kısıtlayın. Örneğin Gmail uygulaması ile çok ilgilenmiyorsanız , konum , dosylaar , kişiler izinlerini iptal edin.

Veri Kullanım Ayarlarını Kısıtlayın.
Uygulamalar bölümünden instagram, facebook, twitter gibi çok kullanınlan uygulamaların Veri Kullanım ayarlarından Arkaplanda veri kullanımına izin ver ibaresini kapatın.

SD Kart kullanın
Telefon Depolama alanınız 16 GB veya daha az ise SD kart kulannın. SD kartı kullanarak resim , video ve uygulamaları SD karta taşıyın. Bunu yapmak için Ayarlar >> Uygulamalar >> instagram >> Kayıt Yeri >> Değiştir>> SD kart seçimini yapın .Bir kaç dakikada uygulama SD karta taşınmış oluyor.

Gereksiz uygulamaları Devre Dışı Bırakın.
Sağlık programını ” S Health” , PowePoint , Skype vs.  kullanmıyorsanız Ayarlar>> Uygulamalar bölümünden uygulamanın üzerine dokunarak devre dışı bırakın.

Konum Bluetooth ve Senkronize Kapatın.
Harita kullanmadığınız zamanlarda konumu kapalı tutun. Bluetooth kulnımınız bittiğinde veya kullanmıyorsanız kapatın. Senkronize bölümünüde kapalı tutmanızı tavsiye ederim.  Üst araç çubuğundan kapatabilirsiniz.

Halâ telefonunuz ısınıyor veya takılarak çalışıyorsa mekanik bir arızası olduğu veya yeterli işlemci ,ram vs. kapasitesinin olmadığı anlamına gelir.

3 thoughts to “Android Telefon Hızlandırma Isınma Sorunu Çözüldü %100”

  1. Telefondan çok anlamam ama dedeğiniz gibi yaptım telefon şuan ısınmıyor ve hızı gerçekten arttı ilk aldığım gün gibi oldu. Ayrıca yazılım bilgisine 5 kere tıklayınca ayarlar bölümüne geliştirici seçenekler geldi kendimi hacker gibi hissettim 😀 Çok teşekkür ederim beni büyük stresten kurtardınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir