adsense daha cok kazanmak

Adsense Ayarları Daha çok Kazanmak %100

Google Adsense den daha çok para nasıl kazanırım , Adsense site ayarları , Adsense settings , Adsense reklam ayarları , adsense reklama tıklatma taktiği

Google Adsense üye olup bir süre sonra reklam kodunu web sitemize eklemek yeterli olmuyor. Kazançlarımızı daha verimli hale getirirken sitemizi ziyaret eden kişilerinde reklamlardan rahatsız olmayacağı bir sistem oluşturmalıyız.  Peki bunu  nasıl yapacağız? Bu yazımda basit anlaşılır bir dil ile küçük görseller kullanarak sizlere anlatacağım.

 

Google Adsense Gelir Arttırmak için Yapılması Gerekenler


Reklam içeriklerinin ayarlanması:

Google Adsense Hesabınıza giriş yaparak sol üst köşeden menüye tıklıyoruz ve Engelleme Kontrolüne >> Web Sitenizin İsmi >> Genel Kategoriler sekmesine tıklıyoruz. Burada yapacağımız işlem gereksiz reklamların önüne geçmek. Örneğin Teknoloji ile ilgli bir siteniz veya muhafazakar konular içeren bir siteniz var. Teknoloji içerikli sitenizde giyim konulu reklamlara talep az olur ,  Muhafazakar içerikli sitenizde çıkacak olan gece hayatı reklamları da rahatsız edici olacaktır. Bu gibi kategorileri hem site içeriğiniz hemde sitenizi ziyaret eden müşteri profiline göre ilgisini çekebilir veya ilgisini çekmeyebilir diyerek reklam kategorilerinden engelleyebilir veya engelli ise engelini kaldırabilirsiniz. Böylelikle site içeriği ile ilgilenen müşterilerin daha çok tıklayabileceği reklamlar oluşturmuş olursunuz.

 

 

Reklamların site içerisindeki konumu:

Ziyaretçilerin canını sıkmayacak siteye girdiğine pişman olmayacak, aradığı konu hakkında rahatlıkla bilgi edinip sitenizde rahatlıkla gezebilecek şekilde hizmet sunmanız gerekiyor. Po-pup ve gereksiz ekranı kaplayan reklamlardan uzak durulması gerekiyor. Benim 4 tane reklam alanı tavsiyem bulunuyor. post içerik üstü , post içerisinde 4. paragraf , içerik sonu ve sidebar. ( Eğer site hızını iyi değil ise post içerik üstü ve sidebar alanlarını kullanmanızı tavsiye ederim.) En çok gelir sağlayan her zaman post başlangıcında  bulunan reklam alanıdır. içerik sonuna bağlantı reklam biçimini kullanmanızı tavsiye ederim çünkü postun bitişine konulan bağlantı reklam biçimi içerikle alakalı kelimeleri yanyana getiriyor ve buton şeklinde görünüyor, ziyaretçi bu reklamı sitenin bir menüsü sanıyor ve tıklıyor.

 

 

Reklam boyutlarının belirlenmesi:

En çok tercih edilen reklam boyutu 300×250 ve 300×300 ölçüleridir. Bunun sebebi reklam firmaları bu reklam boyutunda reklamlarını yayınlatıyor. Çünkü günümüzde internet ziyaretlerini akıllı telefonlar ile gerçekleştiriyoruz. Örneğin benim web siteme 100 kişi giriyorsa bunun 98 i mobil kullanıcı. 300×250 ve 300×300 ölçeklerin deki reklam boyutları akıllı telefonlarda çok uyumlu oluyor.Bir diğer reklam boyutu ise 300×600 aynı şekilde hem mobil içeriklerde kötü görünmüyor hemde masaüstü görünümlerde sidebar kısmına çok yakışıyor.

 

 

Reklam birimi seçimi:

Reklam birimlerinizi menüde bulunan Reklamlar >> Otomatik Reklamlar ‘ bölümünden de yapabileceğiniz gibi kendi birimlerinizi de seçerek yapabilirsiniz. Bu bölümde dikkat etmeniz gereken reklam birimlerinin doğru seçimi. Seçmeniz gereken reklam birimleri Feed – Yazı içi – Eşleştirilen içerik – Bağlantı. Reklam birimlerini seçtikten sonra kendi içlerindeki küçük ama etkili ayarları yapmanız gerekiyor. Yazı içi reklam birimi ayarlarına geldiğinizde yazının rengi sitenizdeki yazı rengi ile aynı yapılmalı ve yazı tipide sitenizin yazı tipiyle aynı olmalıdır. Bağlantı reklam birimi ayarlarında ise sitenizde buton rengi ve link rengine göre bağlantı renklerini seçmelisiniz sitenizdeki renkler ile aynı olmalı.

2 thoughts to “Adsense Ayarları Daha çok Kazanmak %100”

  1. Kategoriden saçma bulduğum reklamları engelledim site içeriğime yakın reklamları açtım ve dediğiniz herşeyi yaptım. Normalde günde ortalama 10 tl kazanırken dün 17 tl kazancım oldu işe yaradı sağolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir